doua sarcini oprite in evolutie..posibil si a3a?

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Buna ziua mamici si viitoare mamici.. Eu ma incadrez,sper si ma rog bunului Dumnezeu in categoria viitoarelor mamici..Am  20 de ani si sunt nerabdatoare sa imi tin ingerasul in brate..astept acest lucru de vreo 2 ani de zile ..chiar daca sunt micuta pt asa ceva eu ma consider destul de matura si sunt sigura ca acesta este cel mai mare vis al meu si al sotului meu..Cu toate astea,am ramas insarcinata de 2 ori pana acum(acum ramanand iarasi), dar ambele sarcini s.au oprit din evolutie..Nu pot exprima in cuvinte cat de dureros este sa mergi la contr cu gandul ca ii poti auzi inimioara puiutului tau si ca il poti vedea,asa micut cum este si ca dintr.o data sa aflii k el nu este acolo.. este fff greu mai ales atunci cand iti doresti din toata inima sa ai un bebe... In fine..acum am ramas iarasi dupa 8 luni de zile de la cea de.a 2 a sarcina prita din evolutie,in momentul de fata avand cam 5 saptamani. Sincer,mi.e teama sa merg la control cu gandul ca daca imi va pieri iarasi aveasta bucurie pe care o simt acum.. Oare e posibil ca si aveasta sarcina sa fie tot cu probleme? :(

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Multumesc pt mesaj,draga Anca.. Nu mai tin foarte bine minte la cate saptamani am pierdut prima sarcina,insa stiu ca pe cea de.a 2a am pierdut-o la 10 saptamani.. Acum 2 zile am implinit 8 saptamani,recunosc ca nu am facut niciun control pana acum pt ca sunt in Italia dar sper ca in urmatoarele zile sa reusesc sa merg la medic. Am avut pana acum simptone precum:sani mariti si durerosi,greata matinala(fara voma)si urinez foarte des..in rest mai nimic..aa si burtica este vizibila.. Mi-e foarte frica..sper sa fie bine..Cu D.zeu inainte! 

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Multumesc pt mesaj,draga Anca.. Nu mai tin foarte bine minte la cate saptamani am pierdut prima sarcina,insa stiu ca pe cea de.a 2a am pierdut-o la 10 saptamani.. Acum 2 zile am implinit 8 saptamani,recunosc ca nu am facut niciun control pana acum pt ca sunt in Italia dar sper ca in urmatoarele zile sa reusesc sa merg la medic. Am avut pana acum simptone precum:sani mariti si durerosi,greata matinala(fara voma)si urinez foarte des..in rest mai nimic..aa si burtica este vizibila.. Mi-e foarte frica..sper sa fie bine..Cu D.zeu inainte! 

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Multumesc pt mesaj,draga Anca.. Nu mai tin foarte bine minte la cate saptamani am pierdut prima sarcina,insa stiu ca pe cea de.a 2a am pierdut-o la 10 saptamani.. Acum 2 zile am implinit 8 saptamani,recunosc ca nu am facut niciun control pana acum pt ca sunt in Italia dar sper ca in urmatoarele zile sa reusesc sa merg la medic. Am avut pana acum simptone precum:sani mariti si durerosi,greata matinala(fara voma)si urinez foarte des..in rest mai nimic..aa si burtica este vizibila.. Mi-e foarte frica..sper sa fie bine..Cu D.zeu inainte! 

Anca Spânu
acum 9 ani

Ana, eu sper sa fie totul bine de aceasta data. Ti-as recomanda insa mai multe investigatii medicale. La cate saptamani s-au oprit cele doua sarcini din evolutie? Ai fost la alt medic la a doua sarcina? Dar acum, la a treia? Ramai cat mai optimista si cere si o parere suplimentara, eventual din partea unui medic cu reputatie buna.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies