Cum ajutam copilul sa depaseasca o criza de colici?

Ana Naghi
acum 11 ani

E o problema care nu dureaza mult(pana pe la 3 luni),dar care il afecteaza pe puiul tau.Cum reusesti sa ii alini suferinta?Ai anumite trucuri?Impartaseste-le cu celelalte mamici!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 6 raspunsuri din totalul de 6 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

eu nu i-am dat ceai pt ca nu stiam daca e bine....asa ca am indurat putin pana i-am dat

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

Daca stau si ma gandesc mai bine, pe langa lapte fetita mea bea destul de mult ceai pentru copii, cel de la Fares, asta sa fi fost cauza fericita care ne-a protejat de colici.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Colici=nopti nedormite.Eu il luam in brate si il plimbam prin toata casa...dupa 2 ore cam se linistea.Doctora ne-a dat espumisan pt colici ,dar lu bebe nu i-a mers deloc.Pana intr-o zi cand o prietena mi-a spus ca foloseste Baiby Drink.L-am incercat si a dat rezultate super bune...la 2 luni nu mai aveam probleme cu colicii.Dar depinde de organismul fiecarui copil.

Aura Nicuta Dogaru
acum 11 ani

E greu cu colicile, dar fiica mea avand o alimentatie artificiala, lapte praf, nu am avut multe probleme cu colicile. In schimb, cand manca mai mult decat ii era necesar, vomita.

Craciun Roxana
acum 11 ani

Ne-am confruntat cu o astfel de problema. Rezolvarea era sa plecam cu masina. Turatiile, zgomotul motorului o potoleau pe copila. Adormea in masina si ne intorceam si noi, istoviti, acasa, dar bucurosi ca e liniste.

Candea Teo
acum 11 ani

* caldura - feon , batista incalzita

* legat usor mai strans la burta

* tinut pe burta mamei 

* plimbari in carucior prin gropi

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies