Menopauza, un moment inevitabil

Nicoleta Avram
acum 11 ani

Dragi prietene mamici, mai devreme sau mai tarziu fiecare din noi ajunge la acel moment din viata numit menopauza...

Nu mai putem face copii (nu ca multe am mai vrea la varsta mai inaintata), simtit ca imbatranim, apar bufeurile si tot felul de stari schimbatoare, scade libidoul... 

Ce ne facem? Cum trecem peste aceasta etapa si cum o intampinam astfel incat sa fie cat mai usor pentru noi, femeile?

Voua va este teama de acest moment? Ati trecut prin asta? Daca da, vreau sa stiu parerea voastra!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 1 raspunsuri din totalul de 1 raspunsuri

micu lorena
acum 7 ani

Buna fetelor! Sunt Gina, am 49 de ani si sa stiti ca eu am avut parte de momente de motononie, cu sotul meu. De un an am intrat la perimenopauza si am avut moemente in care nu-l suportam langa mine, ma simteam eu departata de el, aveam dureri mari jos si nu reuseam sa fim impreuna, din cauza disconfortului meu. Evident, ne-am racit unu de altul. Intr-un final, am descoperit EstroForte Plus si, dupa ce l-am folosit, zona de disconfort a disparut complet. Am trecut peste si acum suntem ok. Suces si voua!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies