salutare

Tugui Maria-Georgiana
acum 10 ani

buna mamicilor,eu sunt la prima sarcina  si am o nelamurire,care din voi are probleme cu vederea si ce va recomandat medicul cezariana sau nastere naturala? eu am -2,50 dioptriiile.astept raspunsurile voastre si sarcina usoara.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

Anca Spânu
acum 10 ani

In cazul unor dioptrii mai mari, medicii recomanda in general cezariana. Exista riscul in cazul unei nasteri naturale, chiar daca nu este mare, de rupere de cornee. Cel mai bine este sa discuti cu medicul tau ce riscuri pot sa apara in cazul unei nasteri naturale in cazul tau. Nastere usoara!

ramona selaru
acum 10 ani

buna!!!din cate stiu daca ai probleme cu ochii in mod sigur medicul iti va recomanda cezariana!am o verisoara care la fel are ceva probleme cu ochii in sensul k poarta ochelri mai tot timpu si i-a recomandat cezariana pt a nu exista pericolul de rutura de cornee!si eu am nascut prin cezariana dar eu am o problema la spate (lombosciatica) si nu e cazul sa te sperii de cezariana!!!!nastere usoara!!!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies