Joc educational PitiClic

Ana Anghel
acum 11 ani

Buna ziua,
am un baietel de 4 ani si 3 luni care a invatat si inca invata si se joaca cu PitiClic. Orice alte jocuri am incercat nu i-au placut atat de mult ca acestea. A invatat cifrele si o parte din litere, cateva cuvinte si expresii in engleza, franceza si germana, multe lucruri care il incanta si care ii dezvolta imaginatia si creativitatea.
Imi pare bine ca sunt softuri cu instalare si au renuntat la cele cu rulare de pe cd - mergeau mai greu, pe cand cu cele instalate nu mai avem grija cd-ului.
Acum ne jucam cu Visul lui PitiClic si cu covorasul lui PitiClic in ultima vreme nelipsit.
Voi ce preferati?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 5 raspunsuri din totalul de 5 raspunsuri

florina stefan
acum 10 ani

Buna ziua tuturor, 

Eu ma joc cu fetita mea (5 ani si 3 luni) de aproape un an cu Piticlic. Avem 6 cd-uri instalate si aproape zilnic alegem cate unul si ne jucam. Fiind educative invata cifrele si literele si cuvinte in engleza - la gradi are ora de engleza si repetam acasa cu jocuri de la un cd care este in engleza si franceza.  

Are nevoie de ajutor la formarea cuvintelor, dar de aceea sunt linga ea cand se joaca, din cand in cand sa o ajut.

Noua ne plac jocurile de la ei si ma bucur ca nu sunt singura mamica care apreciaza materialele lor!

lili dumitru
acum 11 ani

baietelului mei ii plac jocurile pe calculator; il mai las cate 30-40 min/ zi, nu vreau sa stea mai mult, are alte activitati de facut pentru varsta lui, dar, pe de alta parte, va trebui sa invete sa lucreze si pe calculator.

Cami Floroiu
acum 11 ani

Eu ma joc cu el planse de colorat virtuale ca asta ii plac dar mai putin pe calculator, mai mult cu hartia si creioanele si cuburi, jocuri educative dar fara sa stea la calculator.

Ana Anghel
acum 11 ani

In franceza, germana si engleza invata cateva cuvinte si expresii. Pe mine ma interesa daca voi va jucati cu copiii jocuri pe calculator, ce jocuri si cat timp. Multumesc.

Cami Floroiu
acum 11 ani

Nu am auzit de jocul asta. Mi se pare oricum cam ciudat sa invete la 4 ani si germana si franceza, in conditiile in care tb sa stapaneasca mai intai limba romana. E drept ca atunci cand sunt mici copiii invata repede dar nu cred ca tb sa le producem confuzie cu 4 limbi diferite. E doar parerea mea...

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies