secretie maronie in saptamana a8a de sarcina

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Buna ziua! Am implinit 8 saptamani si 3 zile iar axi.dimineata cand am mers la baie m.am trezit cu o pata maronue pe chilot..Mentionez ca nu am dureri abdominale persistente,insa din cand in cand apar mici crampe.Crampele acestea le.am tot avut cam din a4a saptamana..Stie cineva daca e normala acea scurgere maronie? Ma sperie foarte tare..nu vreau sa pierd sarcina...

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Anca Spânu
acum 9 ani

Ma bucur ca esti mai linistita. Iti recomand sa urmaresti evolutia sarcinii in Sarcina pe saptamani, dar si articole utile in sarcina precum Dureri in sarcinaCandidoza in sarcina  si Temeri în primul trimestru de sarcina si cum sa le depasesti. Poti descarca gratuit Ghidul de liste utile pentru gravidute.

Daca ai printre prietenele tale alte mamici gravidute pe care vrei sa le ajuti cu informatii, poti sa le recomanzi aceste articole. Te asteptam oricand si cu alte intrebari. Multa sanatate tie si bebelusului din burtica.

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani

Tin sa spun ca sunt foarte fericita! Am intrat in saptamana 14 si bebe este bine! Recunosc ca am fost foarte speriata dar acum m.am mai linistit. Sper sa fie totul ok pana la nastere.. Multumesc pt sustinere si pt faptul ca m.ai incurajat cu vorbe bune! Sarbatori fericite si ne mai auzim cu vesti! Pupici!

Ana-Maria Nistor
acum 9 ani
Iti multumesc frumos pt mesajele tale si pt faptul ca imi dai puterea sa gandesc si pozitiv! Voi merge saptamana aceasta la control! Multumesc inca o data!
Anca Spânu
acum 9 ani

Ana, scurgerile maronii pot sa apara in primele saptamani, iar crampele pot fi tot urmare a modificarilor hormonale. Daca ai facut o prima ecografie si, pe baza istoricului tau medical dar si a setului de analize, medicul nu a identificat o problema, atunci nu te mai gandi la pierderea sarcinii. Daca nu ai fost inca la control, iti recomand sa mergi cat de curand pentru a primi confirmarea ca sarcina este intrauterina, fixata corect si evolueaza normal. Multa sanatate si sarcina usoara.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies