bagajul pentru maternitate

Ceaus Andreea
acum 11 ani

M-am gandit ca ar fi util ca viitoarele mamici sa-si faca o idee de ce au nevoie in spital.Eu una nu stiam si cautam disperata peste tot sa caut informatii.

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

Diana Petre
acum 7 ani

Buna, eu urmeaza sa nasc peste 2 saptamani. Credeti-ma ca mi-am pus in bagaje tot, tot ce imi trebuie, nu mi lipseste nimic, de la pampersi, servetele, pompa de alaptat, pijamale, tot:). O sa am langa mine, la nastere si kitul de recoltare de celul stem, este f important pentru linistea mea.

Recoltarea celulelor stem la nastere.  Niciun moment nu m-am gandit sa nu recoltez celule stem. Sunt constienta de cat de importanta lor in ceea ce priveste sanatatea copilului meu.Am decis sa aleg Baby Stem pentru ca sunt cu adevarat profesionisti in domeniu. Faptul ca au o experienta si lucreaza cu cea mai mare banca de celule stem din Germania, m-au convins. Ii recomand cu drag!

Laura Ionescu
acum 8 ani
Buna! In doua saptamani urmeaza sa nasc si apelez la sfatul vostru pentru ca sunt foarte nedumerita in ceea ce priveste pompa de san. Am inteles ca este posibil sa-mi ofere maternitatea una, dar eu o sa nasc la un spital de stat...deci nu stiu daca sa am incredere in pompa de san primita acolo... e sterilizata asa cum trebuie? Nu stiu ce sa cred si chiar n-as vrea sa am probleme.

 

De asemenea, nu stiu ce pompa de san sa-mi iau pentru cand ies din maternitate. Care e mai buna, ce-mi recomandati?
lili dumitru
acum 11 ani

eu am mai avut sampon si crema de fundulet pentru bebe, sutiene pentru alaptat, dischete pentru sani, unele mamici aveau si pompa de san, eu nu am avut in spital, insa mi-a trebuit acasa ( am avut una manuala de la Tommee Tippee, cu care m-am inteles foarte bine), telefon, incarcator, bani marunti, acte... a! kit-ul pentru anestezie...daca imi mai amintesc, revin.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Bagajul meu a continut urmatoarele:doua pijamale rochita(in una din ele am nascut),pijamale cu pantaloni,sapun,prosop,absorbante,vata sterila si cu tifon(nu prea lasa sa folositi absorbante),hainute pt bebe,sapun,pampers,scutece,fasa pe care nu am folosit-o,in sala de nasteri un bidon cu apa,am avut mare nevoie de el,mancare(trebuie sa mancati imedsiat dupa ce nasteti)...sper sa nu am omis nimic

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies