Voi ce scaun de masina aveti?

Alina Buz
acum 11 ani

Ce scaun de masina folositi pentru bebe? Am vazut ca sunt cele in care bebelusul sta cu fata spre sensul de mers si cele cand sta cu spatele. Cica cele care sunt prinse cu spatele inspre sensul de mers sunt mai sigur fiindca in cazul unui impact, coloana si gatul bebelusului sunt protejate. 

Cel in care sta insa cu spatele, nu e la fel de usor de urmarit, ca bebe vede spatele masinii practic... deci nu stiu ce se intampla cu el, decat sa il montez cumva pe scaunul din fata dar nu stiu daca merge.. 

voi ce ati folosit? a cumparat vreuna din voi varianta cu spatele la sensul de mers?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 6 raspunsuri din totalul de 6 raspunsuri

Geanina Mirela
acum 8 ani

Buna,

Eu mi-am comandat un scaun auto de la kinderkraft si sunt multumita de el. Chiar este de calitate si ca pret a fost ok.

L-am comandat pe www.plusica.ro

Estera Tincu
acum 10 ani

Am vazut unul care mi s-a parut ok, de la Chipolino, si la un pret rezonabil si sigur pt bebica mea. , Fizz Chipolino. Cred ca ar putea fi ok, nu?

Estera Tincu
acum 10 ani

Eu inca nu m-am hotarat la un anume scaun de masina dar cred ca am sa optez pentru cel de 0-18 kg. Sunt putin mai scumpe ce-i drept dar ma gandesc ca il pot folosi mai mult...Pana acum l-am tinut in brate pe bebe dar trebuie neaparat sa cumpram unul... 

lili dumitru
acum 11 ani

noi am avut o scoica de la Peg Perego; am folosit-o numai in sensul de mers, dar este sigura asa, citeam despre ea ca este in top 10 cele sigure sisteme de siguranta pentru copii.

anuta tudorache
acum 11 ani

avem o scoic acare momantan o folosim ca scaun.

Ceaus Andreea
acum 11 ani

nici nu am auzit de asa ceva...iti dai seama ca copilul nu va sta pt ca se va plictisi...cand sta cu fata mai vede si el ceva

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies