Insarcinata cu al 2-lea copil desi primul are abia 5 luni

anca bodrug
acum 9 ani

Buna mamicilor,nu stiu ce sa fac,am aflat ca sunt iarasi insarcinata,desi prima fetita are abia 5 luni?nu stiu ce sa fac?il vreau si pe al doilea dar mii frica,insa nu vreau sa fac vreo prostie,,,,ajutati-ma va rog cu un sfat

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 4 raspunsuri din totalul de 4 raspunsuri

mihaela cobuz
acum 9 ani

 Felicitari ! Este aceeasi difetenta de varsta intre mine si sora mea . Este greu , stiu ca mereu imi povesteste mama , dar si frumos. Cand o sa nasti cel de-al doilea copil , fetita cea mare o sa mearga in picioare si nu o sa fie chiar asa de greu. In cazul meu , sora mea a avut grija de mine de pe la 6 luni . Am dormit cu ea , am mancat cu ea , ne-am jucat impreuna . A fost foarte responsabila fata de mine si a fost si un copil foarte curajos si matur . 

Anca Spânu
acum 9 ani

Lasa gandurile sa curga, ele sunt normale mai ales ca prin organismul tau circula hormoni. Am o prietena care are doi copii la aceeasi diferenta de varsta cu cea pe care o ai tu. Tot 5 luni avea bebelusul cand a aflat ca este iar gravida. A alaptat in tandem cand s-a nascut al doilea bebelus. Acum au 5 -6 ani si sunt cei mai buni parteneri de joaca si de invatat. Ai incredere in tine, ve fi o mamica puternica si mandra. Te pupam.

anca bodrug
acum 9 ani

Mersy mult pt incurajare Anca, eu chiar imi doresc si acest copil, numai ca mereu imi vin in cap fel de fel de ganduri, insa datorita incurajarilor voastre sper sa fie totul ok...va pup

Anca Spânu
acum 9 ani

Buna anushka. Felicitari pentru veste si ne bucuram ca vei avea inca un copil. Nu te voi minti ca diferenta mica de varsta va fi solicitanta pentru tine, dar asta nu e motiv de descurajare. E minunat sa ai mai multi copii iar intre ei, fratii, se va construi o relatie deosebita. Te incurajez sa mergi la un control medical si sa te asiguri ca totul este in regula cu tine si cu bebe. E normal sa ai o senzatie de ingrijorare, teama pentru ce va urma. Dar sunt sigura ca vei avea momente speciale, unice, alaturi de cei doi copii ai tai. Daca ai nevoie de sfaturi sau sprijin moral, suntem aici, in comunitatea online!

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies