Sarcina dupa avort

Maduts Toma
acum 10 ani

Buna seara!

Numele meu este Madalina si sunt o viitoare mamica, tanara... 

As avea o intrebare la voi. Banuiesc ca, din moment ce sunteti si voi aici, ma veti putea ajuta..cat de cat.

In urma cu aprox. 2 luni de zile, am suferit un avort.. Nu ma refer la un avort spontan, ci la unul dorit. Cred ca am ramas din nou insarcinata si, de aceasta data, doresc sa-l pastrez..eu, impreuna cu partenerul meu de viata.

Ce-mi puteti spune despre potentialele pericole? Exista asa ceva, macar? Avand in vedere ca am avut parte de un avort.

Va multumesc,

Madalina

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

Florenta Flory
acum 10 ani

buna madalina pericole nu sunt ...dar am auzit cazuri ca dupa un avort nedorit exista cazuri sa nu poti face copii dar cu ajutorului unui doctor si cu sfaturile lor se pot face copii... si eu am ramas ansarcinata an vara lui 2012 de fapt nu stiam ca eram ansarcinata si luasem pastile antecoceptionale cu doua sap de a ramane an sarcinata dupa spusele doctorului am vazut mestruatia a antarziat ....ma-m gandit anpreuna cu prietenu sa luam un test si indica 4 cu plus dupa doua zile ciclu mi-a venit dar numai 2 zile eu aveam de fel 5-6 zile ne-am dus la un ginecolog si mia zis da esti ansarcinata  dar e o sarcina extra uterina adica copilul nu mai ee viu bineanteles ca nu am crezut am mai fost la anca un spital dar tot vestea asta neau dato, au fost zile negre cele mai triste din viata noastra si anca nu se uita asa usor dar d-zeu ne ascultat si an ianuarie 2013 am ramas ansarcinata  si multumesc lui d-zeu am un baietel frumos sanatos de aceia va zic mamicilor prima de a lua pastile faceti -va un control  bineanteles daca nu va protejati... sa nu treceti  prin ce am trecut eu... va pup

 

Anca Spânu
acum 10 ani

Nu sunt pericole, dar iti recomand insa controlul medical pentru a confirma ca sarcina nu este extrauterina si ca bebelusul se dezvolta normal in burtica. Testele din timpul sarcinii sunt la fel de importante, fiindca pot arata daca bebelusul are sau nu probleme de sanatate.

Sarcina usoara si ma bucur ca ati decis sa pastrati copilul.

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies