Cum va descurcati cu doi copii?

Iuliana Ionescu
acum 11 ani

Mamici, ne gandim sa mai facem un copil eu si sotul meu. Andrei, galusca noastra are aproape 2 ani si cred ca daca trece prea mult timp e prea mare diferenta intre copii. doar ca mie mi se pare obositor chiar si cu un copil, d'apai cu doi. Voi aveti mai multi copii? Cum va descurcati. Cred ca e mai usor cand stai acasa decat daca ai serviciu ca tb sa ii lasi cu bunicii sau sa cauti bona si mie nu imi place ideea de bona. Eu la sv nu ma intorc (ca nu mai am unde, da asta e alta poveste) asa ca ma gandeam sa profit de timp :). asa ca astept parerile voastre!!!!

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 2 raspunsuri din totalul de 2 raspunsuri

Cristina Vlad
acum 7 ani

Eu pe ai mei ii inscriu la tot felul de activitati. Numai asa pot face fata energiei debordante pe care o au si pe care si-ar dori sa o consume cu mine si sotul meu cand venim de la lucru. Acum i-am inscris la o scoala de vara la Lumea Copilariei, un centru din Mogosoaia, care a avut aceasta idee buna de a crea o tabara de nutritie. Si asa ai mici vor invata sa-si pregateasca singurei cate o gustarica si mai scutim din probleme. Am platit 600 lei pentru toata saptamana, dar acum stau fara nicio grija la serviciu ca stiu ca sunt in siguranta. Cauta si poate vei gasi o activitate de genul potrivita si pentru Andrei al tau. 

Andreea-Madalina Stama

Pe vremuri, era moda ca micutul sa fie ingrijit de copilul mai mare. Mamele plecau la serviciu iar copilul mai mare avea grija micut.Pot spune ca este o solutie, mai ales daca cel mare intelege destul de bine sarcinile lasate de mama. In plus, se poate lega o stransa legatura intre frati,cel mare sa devina responsabil.Ar fi o idee pt mamele ocupate care nu au bani de bona, plus ca sunt probleme cu unele bobe. Poate discutam si despre asta.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies