oare de ce nu raman insarcinata?

doryy doryy
acum 10 ani

buna tuturor celor care sunteti pe acest forum sunt noua pe aici si as mai cere niste sfaturi daca nu va deranjeaza mes meu nu stiu cum sa incep sa va povestesc,povestea mea este urmatoarea!am 21 de ani si sunt maritata de 3 ani si imi dooresc un bebe si nu vine incerc de 7 luni si nimic.dar mai este o problema am o intrerupere la cerere aveam 19 ani.am fost la medic in mai si mia spus ca sunt ok si nu am nimic dar nu inteleg de ce mia prescris duphaston si acid folic daca am un ciclu regulat de 28 29 de zile si am luat si nu am ramas acuma nu mai iau nimic dar tot sunt stresata de ce altele raman repede si eu ca vreau nu raman desi mia spus doctorul ca nam nimic oare sa fie gandul asta prea mare si trauma avortului care lam avut si ala din obligatia lui soacra mea firar a dracu sa fie ca acuma sufar eu din cauza ei daca ar fi acuma nu as mai face acest lucru,NU AVORT....pastrati copilul cat al aveti ca dupa va doriti si nu puteti ca si mn acuma...va pup si astept sfaturile voastre

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 3 raspunsuri din totalul de 3 raspunsuri

doryy doryy
acum 10 ani

multumesc din suflet pt raspuns la intrebare si pt sfatul tau si sa sti ca ai dreptate sunt foarte traumatizata de avort cand reusesc va anunt pupici

Anca Spânu
acum 10 ani

Cred ca esti stresata din cauza avortului; stresul este printre principalele cauze pentru femeile care nu raman usor insarcinate. Acidul folic este o vitamina si este foarte bine ca ti-a fost prescris fiindca stimuleaza ovulatia si deci ai sanse mai mari sa ramai gravida.

Daca ai ciclu regulat, poti afla in calculator ovulatie care sunt perioadele fertile si deci momentele oportune sa faci sex. Sfatul meu: odihna, uita de gandurile negative, sex in perioada fertila si gandeste cat mai optimist!

doryy doryy
acum 10 ani

oare de ce nu imi zice nimeni nimic?astept parerile voastre mamicilor si viitoarelor mamici

 

Descopera nume de copii

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies