FIV cu ovocite donate da sau nu?

Nicoleta nicoleta
acum 7 ani

Ma vor întelege oamenii apropiati daca apelez la fiv cu ovocite donate. Se pare e ultima sansa de a deveni parinti??

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 10 raspunsuri din totalul de 41 raspunsuri

paula rusnac
acum 5 ani

Buna,Anca

Prinsa in treburi.Din pacate,nu au reusit.Au luat oferta si nu au mai mers la Biotex.In fine,nu mai mai bag.Poate ca asa si e mai bine.Daca ar fi fost esec la Biotexcom ,eram eu cea vinovata.Consider ca lucrurile se aranjeaza singure.Sunt descurajati.La moment le-am sugerat sa ia o vacanta si sa se bucure unul de celalat.Ma uit acum la ei, si constat ca s-a racit ralatia lor.Erau atat de indragostiti si fericiti ,iar acu se simte o vina in ochii fiecaruia.Sper sa nu cedeze ,si ca aceasta incercare sa-i faca mai puternici si ma indragostiti

anca dragusan
acum 5 ani

Salutare ,lumeee.Ce-i cu linistea asta pe aci??Ia haideti la raport:D

Paula ,care este situatia la prietena ta?A mai reusit?

Am fost prinsa la servici,insa m-as bucura sa mai vedem ce mai este nou la fiecare.Sper sa aveti notificare pe email si sa reactionati rapid.Va salut..Ma bucur un pic de liniste ,cat dorm ai mei

anca dragusan
acum 5 ani

Paula NU MAI INSISTA si las-o sa decida singura ,vei fi tu cea vinovata de esec.Inteleg ca ii doresti binele insa crede-ma ,ca vei face mai rau.Evident este doar o parere.

Vreau un raspuns la o asa intrebare.daca cineva doreste sa faca FET cu ovo donate crioconservate, la alta clinica decât cea initiala din CEHIA, merge? Adica sa le ia de la o clinica si  sa le transfere prin alta...Exista o problema in acest sens??? La Biotexcom ar face asa ceva?

Este pentru o cunostinta.

paula rusnac
acum 6 ani

Buna ,fetelor.revin cu un update la mesajul anterior.Deci,a fost prietena mea la Zlin si a facut un ciclu cu donate.Insa din pacate esec.Medicii nu cunoasc cauza.Au fost transferati 3 embrioni insa nu s-a prins niciunul.Astia de la Zlin ii mai ofera o incercare la un pret promotional,insa deja incepe sa-si piarda increderea. A trimis si email la Biotexcom(la insistentele mele),insa au disponibilitate tocmai in mai.CU ce as putea sa o mai ajut?Sa mai incerec la cehi sau sa economiseasca banii pentru Biotex?

anca dragusan
acum 6 ani

Salut,Paula..Demult nu am intrat .Mi-a vnit notificare pe email si am vazut postarea ta.Ce pot sa zic,cam tinara pentru asa rezultate?Este sigura in medicul ales?Poate mai consulta pe cineva...Sunt cazuri cind au reusit fetele..Plus ,sa svada si de rejuvenerarea ovariana,Este o procedura noua insa cu sanse mari de reusita in timpul testelor.Cauta pe net  si vei vedea.Cit despre clinica din Zlin.ce cunosc este ca fac mai mult cu ovo congelate,ceea ce nu recomand.Sa fie proaspat recoltate,de aia si multi reusesc la Biotexcom.Insa sa nu se grabeasca,sa mai ceara si alte pareri

Bafta

paula rusnac
acum 6 ani

 

Buna,fetelor

 

Liniste toatala pe aici la noi.Rup eu tacerea .Am o prietena care sa casatorit un an in urma.Sunt inca tineri,insa au de toate(apartament,masina etc.(au avut parintii grija de asta.Au observat ca ducind o viata sexuala libera ea nu ramine insarcinata.Facind mai multe analize ,medicii au constat ca la 23 de ani,sufera de menopauza precoce din cauze necunoscute; Biopsia ovariana, AMH-ul, FSH-ul (de 110), Inhibina B arata ca nu mai are ovule; urmeaza sa faca FIV cu ovocite donate la Zlin, Cehia,,,,ce parere aveti de aceasta clinica?Pe net sunt care au esuat de fiecare data,altele care au reusit…orice parere e binevenita

 

 

iulia arnaut
acum 6 ani

 Suntem in secolul 21,anul 2018..democratie peste tot.De ce ca sa fiti fericite trebuie sa va pese de ce va zice lumea?

Daca asta este unica sansa ca sa deveniti mamica,faceti.Noi la fel am facut si nu regretam.Rudele cunosc ca am facut fiv,insa restul sunt doar detalii.Oricum la clinica unde am facut noi,au o baza de donatoare vasta si au ales dupa cariotip si fenotip foarte bine ca fetita ,te uiti la easi il vezi pe sot,insa parca are si trasaturi de la mine..Oricum o iubim nespus demult si este a noastra in totalitate.

Daca inca nu ati decis ,va recomand clinica din Kiev.Vedeti pe mamasurogat.net 

oana zimbreanu
acum 6 ani

felicitari,elena.ma bucur cam putut ajuta.mai rar intru pe gruo acum.am reusit sa ramin insarcinata ,probabil nu ai citit atent mesajul,sarcina decurge normal si am grija la ce maninc.sper sa reuseasca si sora ta.te salut

elena dragoi
acum 6 ani

fetelor,am scris cu ceva timp in urma despre sora mea ,mai bine zis situatia ei.oana68,iti multumesc de fapt ..intr-adevar avea si ea ceva legat de homocisteina.. a urmat un tratament si acum speram sa fie bine.dar am vrut sa te intreb,oana,ai reusit totusi sa ramii insarcinata ?ai mentionat doar ca ai invata cum sa iti mentii in norma homocisteina..mersi

crina anghelescu
acum 6 ani

mamica 2017 din a cita incercare ai reusot?unde ati facut?cum ai suportat tratamentul?

Impartaseste un pic cu noi din experienta ta..

welcome in the club))))))0


Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies