Recomandare biberon de sticla?

Andreea Bogdan
acum 9 ani

Buna dragi mamici,

 

Stiu ca sunt multe discutii despre batalia dusa intre biberoanele din sticla si cele din plastic, dar as vrea sa va cer parerea si pe forumul asta. Foloseste cineva biberon din sticla? Trebuie sa nasc in aproximativ o luna, dar vreau sa fiu pregatita din timp pentru micuta mea. As prefera unul din sticla in detrimentul unuia din plastic (sunt destul de speriata de cel din plastic datorita bacteriilor  ). Voi ce biberoane din sticla folositi? Am vazut pe alte forumuri ca unele mamici folosesc biberonul din sticla chicco care are si ventil anti colici si inele in relief. Mi se pare ca suna bine, are si un pret ok, dar as vrea sa stiu si parerea voastra? A incercat cineva biberonul chicco?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 3 raspunsuri din totalul de 3 raspunsuri

Silvia Plamada
acum 7 ani

Eu folosesc biberoanele din sticla de la NUK. Raportul pret/calitate e imbatabil.

Alexandra Mihaiesc
acum 9 ani

Eu am optat pentru biberonul din sticla de la chicco si mi se pare cea mai buna alegere. Intr-adevar are ventil anti colici insa si nu contest eficacitatea lui. Sper sa faci alegerea potrivita. Te Pup!!!

Anca Spânu
acum 9 ani

Eu zic sa nu te gandesti la biberon, ci la alaptare. Pune bebelusul la san din prima ora de la nastere, alapteaza-l la cerere (oricand doreste el) si vei avea lapticul perfect pentru el. Legat strict de intrebarea ta, poti cumpara un biberon din plastic fara BPA. Ideile cu anti-colici sunt doar de marketing. Toti copiii fac colici (unii mai puternic , altii mai putini) dar daca il tii pe burtica ta se va linisti.

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies