Licee

Ana Naghi
acum 11 ani

Liceele sunt o treapta importanta in educatia copiilor nostri!De cele mai multe ori,prin prisma profilului la care este inscris copilul,acesta se poate hotari asupra carierei pe care vrea sa o urmeze,este etapa pregatitoare pentru facultate.

Dar cum trebuie luata hotararea de a merge la un liceu sau altul?De comun acord,as spune.Nu trebuie sa fie decizia exclusiva a parintilor in niciun caz!Exista inca aceasta prejudecata sociala:la ce liceu merge copilul lui X.Trebuie tinut cont in primul rand de aptitudinile copilului si daca un anumit liceu i le poate dezvolta sau nu.Nu ar trebui sa conteze asa mult prestigiul,ci daca il ajuta concret pe elev sa se dezvolte.

Voi ce parere aveti despre liceele din orasul vostru?Sunt suficient de bune cat sa asigure o educatie potrivita?

Trebuie sa fii membra pentru a raspunde acestui topic. Inscrie-te acum! | Autentifica-te!
Afisam de la 1 la 3 raspunsuri din totalul de 3 raspunsuri

Ceaus Andreea
acum 11 ani

Mda dar la licee foarte bune sunt copii fitosi de bani gata...m-am simtit super naspa acolo,dar mi-am vazut de cartea mea...mama si diriginta mea au hotarat sa merg acolo...deci lasati-va copii sa decida unde vor,dar nu-i lasati nici chiar de capul lor

Ana Naghi
acum 11 ani

eu zic ca nu conteaza orasul,elevi si profesori buni pot fi oriunde.Eu sunt tare mandra de liceul pe care l-am urmat,a avut si are in continuare rezultate foarte bune!

Kovacs Camelia
acum 11 ani

Pot sa spun ca liceele din orasul meu sunt destul de bune, inafara de unu unde sunt foarte multe probleme cu copii needucati!

Discutii aprinse

delamamalafiica.ro
Modifică setările cookies